Feng shui – reč umenia

august 14th, 2013

Častokrát sa nám stáva , že aj keď náš domov by mal byť tým najlepším miestom, kde sa budeme cítiť príjemne, pohodlne a spokojne, ale veľakrát tomu nie je tak. Človek je tvor, ktorý ustavične niečo hľadá, chce zdokonaľovať a vynaliezať stále niečo nové. Feng shui umenie učí, že každý kúsok nábytku, či doplnky, skrátka všetko v domácnosti by malo mať svoje miesto, aby bol človek vyrovnaný a pokojný.

Feng shui umenie ako také má svoj pôvod v starobylej Číne. Učí vlastne o harmonizácii priestoru. Je možné sledovať aj viaceré línie tohto učenia, čo môžeme označiť ako školy tohto umenia. Spomeniem tie, ktoré sa používajú najviac. Sú to škola živlov, hviezd, kompasu a tvarov. My sa však zameriame na umelecké diela z pohľadu Feng shui.

Ak skúmame umelecké dielo z pohľadu Feng shui, všímame si viaceré aspekty:

– je to „reč obrazu“ – umelecké vyjadrenie autora

– autor ako osobnosť a individuálny tvorca

– množstvo farieb obsiahnutých v diele

– životné obdobie a vnútorné rozpoloženie autora v čase, keď tvoril dielo

– forma a materiál, na ktorom je dielo spracované

– vonkajšie vplyvy

Na základe týchto aspektov môžeme určiť, kde a aké dielo je vhodné do určitého priestoru, napr. do nášho domu. Hlavným kritériom pri umiestňovaní diela z pohľadu feng shui je reč a obsažnosť obrazu. Je to taký základ, podľa čoho určíme vhodnosť, či nevhodnosť diela pre určitú časť bytu, či domu.

Vneste si aj vy pokoj, harmómiu a šťastie do vášho domova a objednajte si feng shui obrazy za výhodné ceny.

Comments are closed.

http://www.thedreampainter.com hermes replica http://www.simondeli.com http://www.weeklyleak.com replica handbags hermes replica http://www.transglobalcm.com hermes replica https://www.9replicabag.com replica bags replica handbags http://www.fasc.net replica hermes hermes replica iphone cases cheap jewelry wholesale jewelry sex toys cheap sex toys human hair wigs cheap nfl jerseys cheap jerseys hermes replica replica hermes http://www.gretel-killeen.com http://www.replicaaa.com replica handbags cheap canada goose

„Žádný člověk není tak bohatý, aby mohl koupit svoji minulost.“ Oscar Wilde
„Kdyby se mužům dostávalo manželek, jakých si zasluhují, měli by zatraceně těžký život.“ Oscar Wilde