Odhaľte nohy v kuchyni

október 11th, 2011

 

Patríte medzi tých, ktorí majú doma radi pocit ľahkosti a vzdušnosti? Kuchyňu zbavíte dojmu masívnosti aj tak, že odhalíte nohy nábytku. Nožičky pozdvihnú kuchynskú zostavu vyššie, čím ju opticky odľahčia. 

 

Najmä skrinky siahajúce od podlahy do výšky, či zostavy z tmavého dreva zabránia dojmu mohutnosti. Už v kuchynskom štúdiu vám môžu položiť otázku, či chcete na prekrytie nožičiek sokel. Otázka predajcov je oprávnená. Väčšina kuchýň sa dnes montuje na nožičky. Z jedného dôvodu – pomáhajú nastaviť a vyrovnať pracovnú dosku do jednej roviny. Ak sa rozhodnete neprekryť ich prednou krycou lištou, bude z nich pekný detail.

 

Nožičky môžu byť hranaté alebo okrúhle, vyrábajú sa v rôznych hrúbkach, prierezoch a dĺžkach. Nebojte sa, vďaka materiálom, ako sú nehrdzavejúca oceľ či hliník, sú aj dostatočne pevné na to, aby uniesli celú kuchyňu. Iným spôsobom, ako kuchyňu postaviť na nohy, je zvoliť si nábytok, ktorý je umiestnený v rámovej konštrukcii – jej súčasťou sú už aj podporné nožičky. Výrobcovia ponúkajú skrinky v rámoch vo viacerých rozmeroch. Ak ich postavíte vedľa seba, vytvoríte kuchynskú zostavu. Nevýhodou nábytku v kovových rámoch je to, že sa ich výška nemôže pripôsobiť. Nožičky ju nemajú nastaviteľnú. Výrobcovia ich preto vyrábajú vo viacerých výškach. Ak vás osloví nábytok v kovových rámoch, určite berte do úvahy i to, aby vaša podlaha bola absolútne rovná.

 

Záleží na štýle 

 

To, či sa rozhodnete pre samostatné nožičky, alebo pre kovovú rámovú konštrukciu, závisí aj od štýlu kuchyne, ktorá sa vám páči. S určitosťou môžeme povedať, že modernej kuchyni pristane oceľový rám. Čistý štýl, typický pre trendovú kuchyňu, podčiarknete i hranatým tvarom. Pri klasickej kuchynskej linke odporúčame zostať pri tradičných samostatných kovových nožičkách, najlepšie s kruhovým prierezom. Nožičky pristanú dokonca aj vidieckej kuchyni. Ako správne tušíte, mali by byť z dreva.


Nie vždy je to možné

 

Zapáčila sa vám kuchyňa stojaca na nožičkách? Chcete ju opticky odľahčiť po celej jej dĺžke? Môžete tak urobiť len v prípade, že v linke nemáte zabudovanú umývačku riadu alebo chladničku. Umývačka riadu stojí na vlastných nastaviteľných nožičkách, ktorými regulujete jej stabilitu. Jej nožičky nie sú natoľko dekoratívne, aby ste ich mohli ponechať odkryté. Radšej ich schovajte za sokel. Chladnička zasa vyžaduje osadenie špecialného sokla s vetracou mriežkou kvôli cirkulácii vzduchu.


Keď málo znamená veľa

 

Vytúžený efekt optického odľahčenia kuchynskej linky môžete docieliť odhalením nožičiek len na niektorej z jej častí. V kuchyni usporiadanej do línie pôsobí zaujímavo kombinácia skriniek na nožičkách so soklovými. Vkusným riešením je i „zodvihnutie“ jednej strany kuchynskej linky. Aby nožičková časť v zostave dostatočne vynikla, jej dĺžka by mala byť prinajmenšom rovná dĺžke soklovej časti. V súčasnosti sú aktuálne zostavy s hlbšou pracovnou doskou či odkladacím priestorom. Ich mohutnosť kompenzujú výrobcovia práve odhalením nožičiek, ktoré v porovnaní s krycu lištou pôsobia omnho subtílnejšie.


Plánujete kuchyňu so stredovým ostrovom?

 

Práve ten môže vynikajúco poslúžiť ako plynulý prechod od plnej kuchynskej zostavy po obývací nábytok na nožičkách. Stačí, ak ho osadíte na nožičky a efekt ste dosiahli. Okrem zladenia dvoch miestností získate aj osvieženie stredového ostrova a dáte väčšiu vzdušnosť priestoru. A nezabúdajme na fakt, ktorý ocenia najmä poriadkumilovné gazdinky pri čistení podlahy pod kuchynskou linkou. Nič nie je jednoduchšie, ako poutierať prach pod nábytkom, ktorý stojí na nožičkách.

Comments are closed.

http://www.thedreampainter.com hermes replica http://www.simondeli.com http://www.weeklyleak.com replica handbags hermes replica http://www.transglobalcm.com hermes replica https://www.9replicabag.com replica bags replica handbags http://www.fasc.net replica hermes hermes replica iphone cases cheap jewelry wholesale jewelry sex toys cheap sex toys human hair wigs cheap nfl jerseys cheap jerseys hermes replica replica hermes http://www.gretel-killeen.com http://www.replicaaa.com replica handbags cheap canada goose

„Žádný člověk není tak bohatý, aby mohl koupit svoji minulost.“ Oscar Wilde
„Vždy odpouštějme svým nepřátelům, nic je nedokáže víc rozzuřit.“ Oscar Wilde