10 tipov pre krásne a dokonalé nechty

december 27th, 2011

Návod, ako mať dokonalé nechty na rukách aj na nohách, pretože aj nechty hovoria za vás. Prinášame vám 10 rád pre krásne nalakované nechty.

1. Zvláčnite kožtičku okolo nechtov. Použite bohatý regeneračný krém na ruky ako je napríklad Intensive Repair hand cream od Eucerin alebo použite klasický balzam na pery, ktorý krásne zvláčni pokožku v okolí nechtu.

2. Zapilujte nechty do správneho tvaru. Nikdy nechty nestrihajte nožničkami, ale zapilujte ich do požadovaného okrúhleho tvaru kvalitným pilníkom na nechty.

3. Je veľmi dôležité zbaviť nechty všetkej špiny, preto je pretrite odlakovačom na nechty bez acetónu. Vaše nechty to nepoškodí a zbavíte je jednak zbytkov laku, jednak mastnoty, ktorá sa na nechtoch usadzuje. Na aplikáciu odlakovača na nechty nikdy nepoužívajte vatu, pretože jej kúsočky sa potom nalepujú na nechtoch. „Použite odlakovaciu hubku alebo bavlnené tampóny,“ radí manikérky celebrít Deborah Lippmann.

4. Aplikujte lesk na nechty na vrchnú časť nechtu z oboch strán, zhora i zdola. Ochránite tým tvar nechtu, aby sa nezačal štiepiť.

5. Použite vyhladzovacie sérum na nechty. Teraz už možné zohnať skoro vo všetkých obchodoch s kozmetikou. Vyzerá ako bezfarebný lak a vyhladí všetky nerovnosti na vašom nechte a zároveň ho ochráni.

6. Naneste lak na nechty. Ak presiahnete plochu nechtu, použite odlakovaciu tyčinku, vďaka ktorej sa zbavíte všetkých šmúh v okolí nechtu.

7. Nechajte lak na nechtoch zaschnúť minimálne 10 minút a potom urobte druhú tenkú vrstvu laku.

8. Pretrite nechty bezfarebným lakom. Zvýrazníte tým lesk nechtu a ochránite tak farebný lak dlhodobo.

9. Druhý deň pretrite nechty ešte raz vrstvou bezfarebného laku pre lepšiu ochranu a lesk.

10. Praktické rady od svetových manikérok
a) Ako často by sa mala robiť manikúra? Experti na nechty tvrdia, že každé dva týždne. A pedikúra? Každé 3 až 4 týždne.

b) Ako určiť správny tvar nechtu? Môžete zvoliť klasický zaoblený necht alebo rovný, poraďte sa so svojou manikérkou, čo je pre vás vhodnejšia. Záleží na tom, či pracujete s počítačom, či športujete? Je tu mnoho faktorov, podľa ktorých si zvoliť správny tvar nechtu.

c) Fajčím a potom mám zažltnuté nechty, čo s tým mám robiť? Stačí si vziať obyčajnú bieliacu zubnú pastu. Dajte ju na necht a trite ho dobiela. Ale šetrne, aby ste nepoškodili povrch nechtu.

d) Sú lepšie dve tenké vrstvy laku alebo jedna silná? Určite dve tenké vrstvy, pretože lak na nechtoch potom vydrží dlhšie a rýchlejšie zaschne.

Comments are closed.

http://www.thedreampainter.com hermes replica http://www.simondeli.com http://www.weeklyleak.com replica handbags hermes replica http://www.transglobalcm.com hermes replica https://www.9replicabag.com replica bags replica handbags http://www.fasc.net replica hermes hermes replica iphone cases cheap jewelry wholesale jewelry sex toys cheap sex toys human hair wigs cheap nfl jerseys cheap jerseys hermes replica replica hermes http://www.gretel-killeen.com http://www.replicaaa.com replica handbags cheap canada goose

„Žádný člověk není tak bohatý, aby mohl koupit svoji minulost.“ Oscar Wilde
„Bůh stvořil člověka, když ho přestaly bavit opice. Na další pokusy už pak neměl nervy.“ Mark Twain